بازی رایانه‌ای “پرواز دوران” اردیبهشت‌ماه وارد بازار گیم می‌شود
نویسنده admin در تاریخ ۲۴ فروردین, ۱۳۹۳ در ساعت ۰۷:۱۵ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در اخبار، بازی ایرانی، بازی های ایرانی، بازی کامپیوتری | با ۱ نظر

بازی رایانه‌ای “پرواز دوران” نخستین بازی شبیه‌ساز نبرد هوایی (Combat Flight Simulator) است که  اردیبهشت‌ماه ۹۳ وارد بازار گیم کشور می‌شود.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، این بازی در شرکت رسانا شکوه کویر به تهیه کنندگی مرتضی دستخوار، مدیر پروژه عماد رحمانی و مدیر فنی مهدیار جهانگیری تولید شده و شرکت مدرن توزیع  این بازی را  عهده دار است.

شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مجوز ساخت بازی رایانه ای  “پرواز دوران” را با موضوع دفاع مقدس و سبک جنگ هواپیمایی  صادر کرد.

این بازی روایتگر رشادت های شهید “عباس دوران” است که بازیکن در نقش وی  در تمامی ماموریت های هوایی انجام شده شهید دوران از زمان آغاز جنگ تا شهادتش  ایفای نقش می کند .

تجربه نبرد هوایی در مرزهای جنوبی ، جزیره خارک ، آبادان ، کوهستان های غرب ، پاوه ، جزیره مجنون ، بصره ، مسیر مرزی قصر شیرین  تنها بخشی از تجربه پروازی این بازی محسوب می شود.

همچنین شبیه سازی انواع نبردهای هوا به زمین و هوا به هوا و ماموریت های متنوعی نظیر جلوگیری از نفوذ دشمن ، پشتیبانی از نیروهای خودی ، محافظت از تاسیسات استراتژیک و شکستن حصارهای دشمنان بعثی از دیگر ویژگی های بازی پرواز دوران  به شمار می رود.

در این بازی برای حفظ خط داستانی از ۱۵ دقیقه روایت سینمایی Motion Illustrations  استفاده شده است که بازیکن در خلال بازی با زندگی شهید دوران و نقش این شهید بزرگوار در حفظ مرزهای میهن در روزهای نخستین جنگ تحمیلی  بیشتر آشنا می شود.

این بازی همچنین پیشتر عنوان بهترین بازینامه سومین جشنواره بازی های رایانه ای تهران  را کسب کرد.  رونمایی از بازی  پرواز دوران با تایید خانواده  شهید دوران در وب سایت این شهید  قرار دارد.

داستان بازی: زمانی که صدام از فتح سه روزه تهران، سخن رانده و خلبانان نیروی هوایی ایران را بزدل خطاب می‌کند و به تمسخر سخن از این گفته می‌شود که اگر خلبانی ایرانی،‌ بتواند به پنجاه مایلی بصره برسد حقوق یک سال افسران عراقی را خواهد داشت (!) و تنها ۱۵۰ دقیقه بعد نیروگاه بصره توسط خلبانی غیور بمباران می‌شود، قصه‌ رشادت غیور مردی آغاز می‌شود که حضوراش در ده ها عملیات نفس‌گیر هوایی چنان آتش هراسی بر جان دشمنان انداخته بود که قلم را یارای توصیف نیست؛ داستان این بازی روایت رشادت‌های بزرگ مردی است که در نهایت جان خود را برای کشورش تقدیم کرد.

درباره - هدف ما رضایت شما گیمر های عزیز است ...


Displaying ۱ دیدگاه
گفته‌های شما

  1. هادی کبیری می‌گه:

    ممنون از این ایده و تلاش . واقعا نام این دلیرمردان را برای نسل کنونی که فاصله زیادی از ایام دفاع مقدس دارند زنده میکنید . اجرتان با شهدا و امام شهدا

دیدگاه خود را بیان کنید

XHTML: شما می‌توانید از این تگ‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*