بازی Sacred 3
نویسنده admin در تاریخ ۲۵ آبان, ۱۳۹۳ در ساعت ۰۱:۴۸ بعد از ظهر | دسته‌بندی شده در استراتژیک، بازی کامپیوتری، مقاله ها، نقد و بررسی و داستان بازی | با ۰ نظر

عنوان Sacred 3 یک بازی در سبک RPG است که توسط شرکت Keen Games از سال ۲۰۰۹ در حال ساخت که درساخت آن تاخیر ایجاد شد و به امسال موکول شد.در بازی حالت های مختلفی وجود دارد،از جمله حالت دونفره و چندنفره و آنلاین.همچنین امکانات ارتقا در سلاح ها و مهارت ها هم وجود دارد. این بازی زیبای نقش آفرینی اکشن با یک فیلم نامه غنی که در یک محیط و دنیای بی نهایت وسیع در حال وقوع است توانسته به یکی از عظیم ترین بازی های رایانه ای مبدل شود. گرافیک خوب بازی در کنار آبجکت های بی نهایت متعدد موجود در بازی و وجود مراحل بسیار و متعدد این بازی را به یک بازی بزرگ نقش آفرینی چه در حالت بازی انفرادی و چه بازی چند نفره تبدیل می کند . کارکتر های کامل قابل تغییر و ویرایش، محیطی بسیار وسیع، اکشن مهیج و محیط وسیع و نامتناهی بازی همه و همه بازی Sacred 3 را برای علاقمندان این ژانر بسیار لذت بخش می کنند.

Sacred 3-3

بازی Sacred 3 هم دارای حالت Multiplayer و Single Player و Online است و با داشتن محیط و دنیای وسیع و سناریوی کاملا غنی و تاثیر گذار خود را به یکی از محبوب ترین نوع بازی دنیا ساخته است و نسخه سوم بازی ساکرد با داشتن گیم پلی روان تر و گرافیک خارق العاده این محبوبیت را بیش از پیش افزایش میدهد. قهرمان ها ، کاراکتر ها و همه چیز در بازی قابل ارتقا هستند، که می توانید در طول مراحل بازی توانایی ها ، نیروها ، سلاح ها و امکانات خود آپگرید نمایید

sabz

داستان بازی در سرزمینی به نام Ancaria رخ می دهد. مردمان این شهر پیمانی با نگهبانان Seraphim بسته اند و آن ها به لطف این پیمان مقدس سال ها در آرامش و صلح زندگی کرده اند تا اینکه Lord Zane فرمانروای امپراطوری Ashen با شیاطین پیمانی می بندد و دورازه های شیطانی را بر روی این شهر باز می کند. در همین حین قهرمانان بازی برای مقابله با شیاطین و Lord Zane ماجرای خود را آغاز می کنند. در همه جای شهر شیاطین و هیولاها دیده می شوند و شهرها به سرعت در حال از بین رفتن هستند.

شکل و شمایل داستان این شماره فرق چندانی با نسخه های قبلی ندارد و تمامی عناوین این سری از یک ایده داستان نویسی پیروی می کنند، اما با این وجود داستان بازی پستی و بلندی های زیادی دارد و وجود شخصیت های گوناگون و داستان هر یک از آن ها، بازی را از این حیث رضایت بخش ساخته است. ضمن اینکه خوشبختانه داستان این نسخه وابسته به شماره های قبلی هم نبوده و از این رو هیچ نیازی به مرور نسخه های گذشته نیست.

Sacred 3 در واقع یک بازی Hack and Slash با المان هایی از سبک RPG است که با دوربین ایزومتریک دنبال می شود و تاکید بسیار زیادی هم بر حالت مشارکتی یا Co-op دارد. این در حالیست که نسخه های قبلی این سری بیشتر یک عنوان RPG محسوب می شد تا یک بازی Hack and Slash، از همین رو اگر نسخه های قبلی را بازی کرده باشید، وقتی مقداری از Sacred 3 را انجام می دهید چیزی که بسیار جلب توجه می کند تغییرات بازی نسبت به نسخه های گذشته است و اینکه بازی سعی کرده تا جای ممکن به سری Diablo شبیه باشد؛ از صندوقچه های پر از سکه گرفته تا شکل و شمایل آیتم ها، همه و همه شبیه به بازی Diablo هستند.

Sacred 3-2

همانند بسیاری از بازی ها، این عنوان هم دارای یک سیستم Level Up است که با توجه به مقدار امتیاز تجربه (Experience Point) که در طول بازی بدست می آید بالاتر خواهد رفت و با توجه به نوع کارکتر امکانات زیادی برای شما آزاد می شود و البته پس از این باید برای دریافت این قابلیت های جدید سکه پرداخت کنید.

سلاح ها، زره ها، قدرت ها و … همگی قابلیت آپگرید شدن را دارند. همانند بازی Diablo در این عنوان هم شما در طول گیم پلی می توانید دو قدرت ویژه داشته باشید که توسط دو کلید صورت می گیرد و تعداد این قدرت ها یا Power Upها به طور کل ۶ عدد می باشد که بر اساس میزان Level شما به مرور آزاد خواهند شد که همانطور که اشاره شد امکان ارتقاء آنها نیز وجود دارد. استفاده از این قدرت ها دارای محدودیت هایی هم هست و در بازی یک خط انرژی وجود دارد که پس از هربار استفاده از این قدرت ها از آن کم می شود و شما مجبور خواهید بود به دنبال آیتم مخصوص بگردید که پیدا کردن آن زیاد هم سخت نیست و در جای جای بازی دیده می شود.

در ابتدا بازی چهار کلاس به نام های Safiri، Khakuri، Seraphim و Ancarian وجود دارد که مسلماً هر کلاس ویژگی های خاص خود را دارند. Safiri با استفاده از چکش ها و سلاح های بسیار بزرگ به دل دشمنان حمله خواهد کرد. Khakuri با استفاده از تیروکمان مبارزه می کند و تاکید بسیار زیادی بر روی مبارزه از فاصله دور دارد. Seraphim که با بال های خود ظاهری شبیه به فرشتگان دارد و با استفاده از شمشیر مبارزه خواهد کرد و در آخر Ancarian که با نیزه خود به جنگ دشمنان خواهد رفت و بسیار سریع است. علاوه بر این در ادامه یک شخصیت قدیمی به نام Malakhom هم به بازی اضافه خواهد شد. ضمن اینکه در آینده نیز قرار است کارکترهای جدیدی هم در محتوای دانلودی بازی عرضه شود. همانطور که دیدید کلاس های بازی آنچنان گوناگون نیستند و شاید اگر یک کلاس با ویژگی جادوگری و … هم وجود داشت تنوع بیشتری به بازی می بخشید.

sabz

محیط ها از همان ابتدای بازی بسیار شلوغ هستند و در طول مبارزات گونه های متنوعی از هر دشمن به جنگ با شما خواهند آمد که بر جذابیت بازی افزوده و این جذابیت هنگامی دو چندان می شود که دشمنان ضعیفی دورتان را گرفته باشند و شما با استفاده از قدرت هایی که دارید خیلی سریع تمامی آن ها را از بین می برید و آیتم و سکه های زیادی نصیبتان می شود. در کل این قسمت از بازی خوب از آب درآمده و لذت خاصی به بازیباز می دهد، اما این لذت چندان دوامی ندارد، چراکه گیمر رفته رفته از سادگی بیش از حد بازی خسته خواهد شد.

در طول هر مرحله چندین و چند دشمن با ظاهری متفاوت به شما حمله خواهد کرد، دسته ای از آنها با استفاده از جادو با شما مبارزه می کنند و عده ای هم با پرتاب نیزه به شما آسیب میزنند و در سمتی دیگر هم دشمنانی می ماند که با استفاده از سلاح و شمشیر به جنگ با شما می آیند و در این بین mini bossهای زیادی هم دیده می شود و سیستم بازی به شکلی است که شما در انتهای هر مرحله ای یک غول را می کشید و در مراحل بالاتر این غول ها حتی در بین دشمنان ساده نیز دیده می شوند! اما در هر حال باید گفت که غول های اصلی بازی بسیار عالی طراحی شده اند و هر کدام از آنها دارای ترفندهای بخصوصی برای کشتن شما هستند.

شاید موضوعی که بیشترین ضربه را به بازی زده است یکنواخت بودن آن باشد که در اواسط بازی بسیار آزار دهنده می شود. با اینکه محیط های بازی بسیار متفاوت هستند و مراحل زیادی هم وجود دارد ولی در ادامه بازی این موضوع بسیار خسته کننده می شود و کار شما در بازی تنها به کشتن و جلو رفتن خلاصه می شود، بدون هیچ چیز اضافه ای، شاید اگر مثلاً تعدادی پازل یا معما هم در طول بازی وجود داشت وضعیت بهتر می شد اما در هر صورت ماموریت های بازی بسیار تکراری است. مثلاً در بعضی از مراحل اولیه شما ماموریت می گیرید که کلید در را پیدا کنید یا چرخ دنده را ۶ بار بچرخانید که در اوایل بازی جالب است ولی در ادامه این موضوع واقعاً آزار دهنده می شود. در بازی مراحل فرعی زیادی هم بین مراحل اصلی قرار گرفته است که این بخش از بازی هم بسیار ضعیف و تکراری کار شده و تقریباً بیشتر آن ها به کشتن دشمنان خلاصه می شود و بسیار زود هم به اتمام می رسند.

Sacred 3-1

گرافیک این نسخه دارای رشد و پیشرفت چشم گیری نسبت به عناوین قبلی است. چیزی که در اول بازی به چشم می آید تعداد زیاد مراحل می باشد که برخلاف گیم پلی یکنواخت بازی، به لحاظ فضا و اتمسفر دارای تنوع بالایی هستند. در ابتدا بیشتر مراحل در آتش فشان ها و جنگل ها اتفاق می افتد و رفته رفته محیط های متفاوت تری هم دیده می شوند که طراحی خوبی دارند، اما چیزی که بسیار در بازی جلب توجه می کند شباهت معماری شهرها به عنوان God of War می باشد که یک بار دیگر ضعف این بازی به لحاظ نوآوری را یادآوری می کند. دشمنان و کارکترها نیز از نظر ظاهری بسیار خوب طراحی شده اند و همانطور که پیش از این نیز اشاره شده تنوع بالایی هم دارند. اما شاید بزرگترین ایرادی که می توان به گرافیک بازی گرفت مشخص نبودن جزئیات و کیفیت کم بافت ها باشد. در مجموع نمی توان گرافیک بازی را شاهکار دانست اما می توان گفت در حد رضایت بخشی قرار دارد.

Sacred 3 در بخش صداگذاری و موسیقی نیز نسبتاً خوب عمل کرده است ولی عملاً شما در طول گیم پلی موسیقی حماسی نخواهید شنید و بیشتر بر روی قسمت دیالوگ و صداپیشگی تمرکز شده است چراکه مدام یک نفر با شما در حال حرف زدن است و فرصتی برای پخش موسیقی نمی ماند! صداپیشگی شخصیت های بازی در حد مطلوبی به نظر می رسد و برای هر کارکتر صدای خوبی انتخاب شده. دیالوگ کارکترها هم اگرچه اکثراً کلیشه ای هستند اما دارای کمی طنز هم می باشد که آن را جالب ساخته است. افکت های صوتی هم حرف چندانی برای گفتن ندارد و در حد معمولی کار شده است.

sabz

سیستم مورد نیاز

OS: Windows Vista SP2 / 7 / 8
Processor: Intel Pentium D945 (Dual Core 3400 MHz)/ AMD Athlon 64 X2 6000+ (Dual Core 3000 MHz)
Memory: 2 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce GT 610 (1024MB) / ATI Radeon 4770 (512MB)
DirectX: Version 9.0c
Hard Drive: 25 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c-compatible

درباره - هدف ما رضایت شما گیمر های عزیز است ...

دیدگاه خود را بیان کنید

XHTML: شما می‌توانید از این تگ‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*