بازی World of Warcraft و آموزش آنلاین بازی کردن World of Warcraft
نویسنده admin در تاریخ ۲۷ فروردین, ۱۳۹۳ در ساعت ۰۲:۳۸ بعد از ظهر | دسته‌بندی شده در آموزش، استراتژیک، بازی کامپیوتری، مقاله ها | با ۰ نظر

خیلی ها بازی World of Warcraft رو  با بازی Warcraft خالی اشتباه میگیرن اما این دو جدا از هم هستند.Warcraft یک بازی استراتژیکی هست در صورتی که Wolrd of Warcraft یک بازی سوم شخص هست اما از نظر پایه داستانی یکی هستند.اما بیاییم سراغ بازی World of Warcraft که به اختصار به اون wow میگن:

سبک بازی:
سبک بازی نقش آفرینی سوم شخص هست و بازی به صورت آنلاین طراحی شده یعنی Single player وجود نداره.برای بازی نیازی به گیم نت نیست و داشتن اینترنت ۱۲۸ کیلو بایت برای بازی کافی هست.شما در دنیای وارکرافت با هزاران نفر در ارتباط هستید که همشون مثل شما از توی خونشون دارن بازی میکنن.
پیشرفت هایی که توی بازی میکنین با خارج شدن از بازی از بین نمیره و توی اکانت شما ذخیره میشه.اگه دقت کرده باشین صفحه اول بازی بعد از اجرا کردن یک نام کاربری و رمز میخواد که نحوه بازی کردن رو توضیح میدم

World-of-Warcraft-Wrath-of-the-Lich-King

نحوه وارد شدن به بازی:
شما برای وارد شدن به بازی نیاز به نام کاربری و رمز دارید که بالا توضیح دادم.این نام کاربری و رمزی هست که باید در سرورهای ارائه دهنده بازی ثبت نام کنید و با اون نام کاربری و رمز وارد بازی بشید.شرکت سازنده بازی یعنی Blizzard خودش دارای سرور های پولی هست که بهترین سرور و مرجع هستند یعنی هیچ گونه خرابی و اشکال توی این سرور دیده نمیشه اما با توجه به گرون شدن ارز و تحریم ایران در حال حاضر نمیشه اونجا بازی کرد.تنها راه سرور های مجانی ارایه دهنده سرویس بازی هستند مثل moltenwow وmagicwow و …اشکال سرور های مجانی اینه که اغلب دارای مشکلاتی هستند و برخی پارامتر های بازی روی این سرور ها درست کار نمیکنن و همچنین برای ایرانیا مساله  تاخیر واقعا مشکل ساز شده.سرور های ایرانی هم وجود دارن که تو پست های قبلی معروف ترینشو معرفی کردم.
خوب حالا بعد از انتخاب سرور باید به سایت مورد رفته و ثبت نام کنید و ورژن بازی که سرور اون رو ساپورت میکنه تهیه کنید.میتونید ورژن های بازی رو از سایت ها خریداری کنید اما مختصر توضیحی در مورد ورژن های بازی میدم

ورژن های بازی و طریقه انجام تنظیمات سرور روی بازی:
بازی در حال حاضر دارای ۵ ورژن هست که سرور های مجانی فقط ورژن سوم و چهارم رو ساپورت میکنند.ورژن سوم با عنوان Wrath of the Lich king و ورژن چهارم با عنوان Cataclysm در بازار موجور هست.آخرین شماره نسخه سوم ۳٫۳٫۵a هست و نسخه چهارم هم سرور های مجانی برای شماره ۴٫۰٫۶a فکر کنم ارائه میدن.(ورژن آخر نسخه چهارم ۴٫۳٫۴ هست که فعلا سروری اونه ارائه نمیده)
خوب بعد از انتخاب سرور و تهیه نسخه درست بازی توی محل نصب و قسمت Interface فایل به اسم Realm list رو با notepad باز کرده و Realmlist  که سایت نوشته رو دقیقا اونجا کپی میکنید و بعدش میتونید با نام کاربری و رمزتون وارد بازی بشید

پیشنهاد بنده سرور wowzone هست میتونید به سایت www.wowzone.ir مراجعه و ثبت نام کنید.سایت روی ورژن ۳٫۳٫۵a هست من خودم اونحا هیرو دارم.
توضیحات کامل تر رو توی پست های بعدی براتون میذارم منتظر قسمت های بعدی باشید!!

Untitled-1

داستان بازی

در روزی از روزها در یکی از شهرهای خیالی این جهان شاهزاده ای متولد شد در آن زمان اسم او را شاهزاده آرتاس گزاشتند او بسیار نیرومند و باقدرت بود و چشم تمام مردم آن ملت روزشماری پادشاهی ابرمردی چون آرتاس را میکرد بله او بزرگ شد و به مرد تنومندی تبدیل شد او بسیار دل رحم و مهربان بود و از مردم کشورش هچون بچه های خودش محافظت میکرد تا اینکه و در روزی آرتاس و لرد آدر که یکی از دست نقره ای ها پالادین به حساب می آمد با او به جنگ با ارک ها پرداخت در آن زمان ارک ها و انسان همچون دیوانگان دست بر لجاجت میزدند و با هم میجنگیدن در یکی از جنگ ها آرتاس با آدر مامور شدند که یکی از فرمانده هان قوی ارک را از بین ببرند و همین کار را هم انجام دادند
و از اینجا بود که آدر با موجودات اهریمنی روبه رو شد بله با آنددهایی که تمام ملت ها را به آتش کشاندند آرتاس خبر قتل بی رحمانه مردمش را در نورث لند و جاهایی دیگر شنیده بود که توسط آنددها به قتل میرسیدند آرتاس با جینا پرادمور که یکی از جادوگران ماهر بود همراهی میکرد آنها سر نخ هایی از وجود اهریمن در آن سرزمین به دست آوردن و محموله پیدا کردند که جادوی شیطان بزرگ در آن دمیده شده بود و اگر شهروندان از آن استفاده میکردند تبدیل به زامبی موجودی وحشتناک میشدند آرتاس در پی آن آمد که جلوی این کار بی رحمانه آنددها را بگیرد ولی او دیر رسیده بود و محموله ها به شهر برده شده بودند آرتاس با یکی از جادوگران آندد مواجه شد که مسعول خرابکاری در کالیمودور بود او را در همان زمان کشت بعد از آن تازه داستان آرتاس شروع شده بود و سرنوشتش د حال رقم خوردن بود آرتاس که دید هیچ کاری دیگر از دستش بر نمی آید به فکر این رسید که قبل از
اینکه مردمش به زامبی تبدیل شوند آنها را شبانه به قتل برساند چون آنها اگر هم آرتاس آنها را نمیکشت آنها تبدیل به آندد میشدند آرتاس پیشنهادش را به لرد آدر و جینا پرادمور گفت اما با مخالفت آدر و جینا موجه شد آدر گفت : پسرک مگر تو دیوانه شده ای مردمترا به قتل برسانی بدان که من تو را در این راه هیچ گاه یاری نخواهم کرد آرتاس گفت : من مافوق تو هستم آدر و به تو دستور میدم به عنوان پادشاه آینده مرا در این راه همیاری کنی و اگر نمیکنی از جلوی چشم من دور شو که من این کار تو یک خیانت به حساب خواهم آورد و تو مجازات خواهم کرد لرد آدر گفت : لعنت بر تو ای آرتاس من میروم همچنین جینا هم با او به راه افتاد و از قرارگاه آرتاس دور شد و فقط وفاداران به او ایستادند در اینجا بود که آرتاس با مالگانس مواجه شد کسی که او را به تمام بدبختی ها و روح شیطانیش نزدیک میکرد سراناجم آرتاس توانست مردمانش را به قتل برساند و برای دنبال کردن شیطان کوچک مال گانس راهی نورث لند شد و در نورث با مورادین همکار قدیمی خودش برخورد کرد او گفت که ما در دام آندد ها هستیم تو میتوانی ما را نجات دهی و در اینجا بود که مورادین به آرتاس بدترین خبری را نقل کرد بله داستان شمشیر فراست مورن آرتاس برای کشتن مال گانس تا هر جا دنبال آن شمشیر با مورادین راهی کوه های برفی و یخی شد و سرانجام تواست آن را پیدا کند اما مورادین با یک چیز غیر قابل منتظره روبه رو شد به آرتاس گفت: آرتاس این شمشیر نفرین شده است و اگر کسی آن را به دست بگیرد بدترین نفرین ها بر او نازل خواهد شد آرتاس با بی اعتنایی به مورادین گفت : من برای نجات کشورم هر نفرینی را تحمل خواهم کرد مورادین که در لحظه برداشت شمشیر از آن گوی بلورین بود که سبب شد مورادین در آنجا با اصابت بلورهای شمشیر به قتل برسد آرتاس برگشت و به سراغ مال گانس شیطان کوچک رفت او را کشت و به شیطانی بزرگ تبدیل شد که تحت فرمان تیچاندریوس فرمانده آنددها شد.

world-of-warcraft

برسی تک تک نژادها
اتحاد هوورد/Horde

ارک ها/ORC

اصلیت نژاد دیوها متعلق به سیاره ای به نام درانور میباشد.دیو ها موجوداتی بودند آرام که با عقاید مذهبی شمنیزم ،رشد و نمو کرده اند. این نژاد توسط ارتش سوزاننده(Burning Legion)تسخیر ذهنی و روانی شدند و پس از آن به سیاره آزروث (Azeroth)جهت حمله به انسانها اعزام شدند. از انجا که این داستان مربوط به سالهای بسیار دور گذشته میباشد، دیو ها توانستند بر تسخیر شیاطین و طاعونی که ذهن و روانشان را تحت تاثیر قرار داده بود پیروز شوند و دوباره صاحب آزادی خود در این دنیا که برای آنان سر شاز از ناشناخته و شگفتیها است، گردند. امروزه آنها میجنگند برای بدست آوردن افتخار در دنیای ناشناخته ای که حقیقت وجودی آنها را خوار کرد.

نامردگان/Undead

نامردگان در اصل توسط نکرولیتس و شوالیه‌های مرگ از جنگ اول و جنگ دوم مورد استفاده قرار گرفتند . بهرحال اعمال آنها پس از مرگ گولدان متوقف شد و احضار ارواح توسط ترال فرمانده اردوی جدید منسوخ شد . نسل جدید نامردگان توسط لیچ کینگ ، نرزول ساخته شد . کسی که توسط ارباب شیطان کیل جیدن به موجود برتری تبدیل شده بود .او یک شمن ارک بود ، نرزول جادوی ورلاک‌ها را آموخت و جستجوی عمیقی در جادوهای شیطانی کرد ، تا اینکه او با کیل جیدن لرد سیاه لژیون سوزان مواجه شد. نرزول با دیو به توافق رسید . در عوض برای رسیدن به قدرتی افسانه ای او باید سوگند می خورد که ارک های هورد به دیو ها کمک کنند و دروازه ای برای هورد بخاطر تجاوز به ازروت باز کند . بعد از آنکه او سوگند را شکست و هورد توسط اتحاد شکست خورد بدن او توسط دیو دریده شد و روحش مورد شکنجه قرار گرفت . تا زمانی که کیل جیدن مصمم شد تا برای حمله ای جدید به ازروت از او استفاده کند . و کنترل کردن مستخدمش قدرت بزرگ نوظهور ، نرزول ، که اکنون لیچ کینگ شده بود و در یخچال های بزرگ نرثرند قرار گرفته بود و همه جا را زیر نظر داشت خون‌آشامان، لردهای وحشت را قرار داد . لیچ کینگ می توانست بدن هرکسی که مرده و از بین رفته را احیا کند . پس از انتخاب پرنس لردران ، آرتاس منتیل در زمان سلطنت آشوب به کوئل تالاس قلمروی الف های والامقام حمله کرد . الف ها بر علیه غضب جنگیدند ، اما غضب پیروز شد و سیلوانس دونده باد و بیشتر الف های والامقام تبدیل به نامردگان شدند . گرچه در مراحل بازی هنرنبرد ۳: سریر یخی که قدرت لیچ کینگ در حال نوسان بود . سیلوانس دونده باد و بقیه بازماندگان الف های والامقام (بنابه تعد قویشان به جادو ) توانستند از زیر سلطه بیرون آیند . سیلوانس دونده باد برادران سقوط کرده خود را بسوی شهر نابود شده لردران رهبری کرد و اقامتگاهی ساختند و خودشان را فراموش‌شدگان نامیدند .

ترول ها/Troll
این نژاد گروه های مختلفی دارند. گروهی که دراختیار بازیکنان قرار گرفته و بخشی از Horde ها است Dark Spear Trolls می باشند بقیه گروه های این نژاد مثل Icy Trolls و Shadow Trolls و Jungle Trolls و … از دشمنان Dark Spear محسوب می شوند. بعد ازحمله Murloc ها که ماهیانی هستند که راه می روند Thrall آنها را در نژاد خود پذیرفت و لیدر اصلی آنها یک Shadow Hunter به اسم Vol’jin میباشد. از توانایی های منحصربه فرد این نژاد می توان به Berserking اشاره کرد که هنگامی که روی آن کلیک کنید سرعت حمله را ۱۰ تا ۳۰ درصد افزایش می دهد. Beast Slaying اگر Health شما پر باشد ۱۰ تا ۳۰ درصد نیز به تاثیر یا Effect آن اضافه می شود. درمورد بحث تاثیرات در بخش کاراکتر بیشتر می نویسم. همچنین به حیوانات یا Beast ها ۵ درصد Attack بیشتری می دهند. Regeneration 10% کل Health آنها نیز بیشتر از سایرین توسط Spirit پرمی شود. و نیز هنگام نبردهم تنها ۱۰درصد کل Health شان پر می شود. لازم به ذکر است که هیج نژادی هنگام جنگ Health اش پر نمی شود بغیر از اینها. Throwing Specialization که سبب می شود مهارت آنها در پرتاب کردن چاقو (Throwing) و…۵ تا از بقیه بیشتر باشد. Bow Specilization که سبب می شود مهارت آنها در استفاده از تیرو کمان ۵ تا از بقیه بیشتر باشد. منطقه و شهر آغازین آنها دقیقا همانند ارک هاست و با ارک ها بازی را آغاز و ادامه می دهند. مرکب آنها Raptor می باشد که نوعی دایناسور هست.

ترول ها در ابتدا به شکل قبایلی متعدد از شمال در نورثرند گرفته تا جنوب در بوتی بی پراکنده بودند اما جنگ های متعدد و شکست های پیاپی آنها را تا مرز انقراض پیش برد. در این حین عده ای از ترول های قبیله ی دارک اسپیر به خدمت قبایل اورکی درآمدند و با ترال هم پیمان شدند و در سواحل دوریتار سرزمین نو بنیاد قبایل و در نزدیکی جزایر اکو ساکن شدند. به عنوان یکی از جوانا قبیله هدف شما باید سربلندی قبیله و نابودی وودووی سیاه باشد. و به این ترتیب ترول شما از دن وارد بازی می شود.

تائورن/Tauren

موجوداتی شبیه به گاو که باعقایدی کهن زندگی میکنند.آنها EarthMother رامنشاخوبی می دانند.آنهابه طبیعت خدمت می کنندوبرای تعادل بین رمین و ارواح وعناصریاالمنتال هاگام برمی دارند.مهمترین دشمن آنهاCentuaryها هستند که انسانهایی بابدن اسب می باشند.همانطورکه ازwarcraft به یادداریدThrallباتوجه به گفتهMediveبه kalimdorمی رودودرآنجا بهTaurenهاکمک می کندتادرمقابلCentuary هامبارزه کنند.CairneBloodhoof لیدر و ChieftainنژادTaurenهاازآن به بعدبه پیشنهاد Thrallبه Horde هامی پیوندند. توانایی های این نژاد می توان به Warstompکه ۵نفرراتا۸یاردی برای۲ ثانیه stun می کند(گیج و کیملا بی حرکت بطوری که هیچ کاری نمی تواند بکند) Endurance که ۵%کلhealthیک tauren رابه آن اضافه می کند Cultivation که مهارت باغبانی یا Herbalism این نژادرا۱۵ تا بیشترازبقیه می کند. NatureResistance که۱۰تامقاومت درونی این نژادرادرمقابل حمله های طبیعی نظیرسم یا poisonزیادمی کند.مرکب رایج آنها Kodo می باشدکه نوعی کرگدن است.کلاس های قابل انتخاب برای این نژاد شامل: Druid (کاهن کهن)،shaman(کاهن)،warrior(جنگجو)،hu nter(شکارچی) می باشند.این نژادبازی رااز RedCloudMesa واقع درمنطقهMulgore درKalimdor بازی راآغاز می کنند.شهراصلی آنهاThunderBluffمی باشد.

مردم باستانی تورن از سالیان بسیار پیش از این در دشت های وسیع کلیمدور به صورت قبیله ای زندگی می کردند. دشمن اصلی ایشان سنتار ها بودند که به علت کثرت و سرعت عرصه را بر تورن ها تنگ گردانیده بودند. اما اورک ها به کمک تورن ها آمدند و سنتار ها را عقب راندند و زمین های چمنی مولگور را به تورن ها بخشیدند تا در آ« به زندگی و ستایش مادر زمین بپردازند و بدین ترتیب زندگی تورن ها در دشت های ملگور زیر نظر کرین بلادهوف و فرزندان او آغاز شد. به عنوان یک تورن آزاد شما باید در حفاظت قبیله بکوشید و به دوستان اورک و ترول خود وفادار باشید. پس از نخستین شهر تورن ها وارد شوید!

الف های خون/Blood Elf

الف‌های خون یا سین‌دوری جزو نژادهای جهان هنر نبرد هستند.الف‌های خون، بخشی از بقایای الف‌های والامقام هستند . کسانی که از بازماندگان ویرانه‌های کوئل‌تالاس هستند که توسط غضب نابود شد. آنها به خاطر یادآوری برادران کشته شده‌شان، خود را الف‌های خون نامیدند. در آغاز آنها به اتحاد روبه زوال لردران وفادار بودند و در ناحیه‌ی فرماندهی در دست انسانی نژاد پرست به نام مارشال کبیر گریتوس کسی که تمام نژادهای غیرانسانی را تحقیر می‌کرد بود. به رغم شایستگی فراوان فرمانده‌شان پرنس کیل‌تاس گام زننده بر خورشید، گیرتوس الف‌های خون را به چشم قربانی نگاه می‌کرد و به کرات آنها را به ماموریت‌های غیرممکن می‌فرستاد، به آنها دستور می‌داد که در مقابل نیروهای عظیم نامردگان مقاومت کرده و آنها را بدون کمکی از نیروی انسان‌ها یا دورف‌ها به عقب برانند. گیرتوس امید داشت با این کار نسل الف‌های خون را به طور کلی و هنگامی که در حال نبرد با نیروهای اصلی ارتش غضب هستند نابود کند. در حین انجام یک چنین جنگ نا امید کننده‌ای بر علیه نامردگان در نزدیکی دالاران ، کیل تاس ناامید اتفاقی به ناگاها ، نژادی مارماهی از نسل الف‌های شب و سرکرده‌ی آنها ساحره دریا لیدی واش ملاقات کرد . واش به کیل پیشنهاد یاری بهمره نیروهایش به او کرد و به او پیشنهاد کرد تا از اتحاد متلاشی شده جدا شود . ابتدا کیل این پیشنهاد را رد کرد اما سر انجام مجبور شد تا پیشنهاد واش برای پیروزی در جنگ و نجات مردمش را بپذیرد.
بعدازجنگ سه روزه که منجربه ازبین رفتنWellOfEternity شد Illidan و Azshara تصمیم گرفتندیک چشمه جدیدی ایجادکنندتامنبع انرژی هایArcaneباشدونتیجه این امر همانSunWell بود.این گروه خودرا HighElf نامیدند. پس ازحمله آرتاث به Qualtalath برای قراردادند جسدKealthazadدرSunwell برای زنده کردن او Qualthalas ازبین رفت و Sunwellنیزنابودشد.دراین میان یکی ازRanger های آنهابنام سیلوانس بادپا نیزدرطی جنگ توسط آرتاث به ملکه Bansheeهاتبدیل وجزئی از Scourge شد.که بعدهاازفرمان لیچ کینگ خارج شده و Forsaken هاراتشکیل می دهد. ازآن به بعدآنهابه یاد وبرای انتقام گیری خون برادرانشان خودراBloodElf می نامند.رهبرآنهایعنیKealthasبه انسانها خدمت می کرد(پس ازآن جنگ).امابعدهابه علت تبعیض نژادی آنهاوبه پیشنهاد LadyVashj که فرمانده ناگا های Illidan است به Illidan می پیوندد.سایرBloodElf هابه پیشنهاد Sylvanas به Horde هامی پیوندند.Sylvanas وillidan نیز منبع جدیدی ازانرژی رابهBloodElf هامعرفی می کنندوآنDemonicانرژی وجادوهای تاریک است. به هرحال بین بد و بدترباید یکی روانتخاب کرد. ویژگی های این نژاد ArcaneAffinity که مهارتEnchanting آنهاراتا۱۰تابیشترمی کند. ArcanTorrent که تمام دشمنان رادر۸یاردیSilenceمی کندوبه ازای هر Manatap می توانید۵۰+۱*level مانابرگردانیدو برای کلاسRogue10تاانرژی به ازای هرmanaTapبرمی گرداند.MagicResistance که تمام مقاومت ها درونی یا Resistanceهای این نژادرادرمقابل تمام کلاس های جادوه به اندازه۵تازیادمی کند.ManaTapکه تاهدفی که تا۳۰ یاردی قرارداردراهدف قرارداده و۵۱+۱*levelمانای اوراگرفته وتا۱۰دقیقه به شمااجازه می دهدکه ازArcaneTorrent استفاده کنید.این توانایی تا۳بار قابل شارژ است یعنی اگر۳باربدون استفاده شارژشودهنگامی که ازArcaneTorrent استفاده می کنیدبه اندازه سه برابری که Arcane ،به شمامانا می دهدمانابرمی گردانید.به این گونه توانایی ها که اینگونه شارژ می شوندStackAble یاباقابلیت پشته ای گویند.این نژادازBurningCrusadeقابل انتخاب خواهندبود. کلاس های قابل انتخاب برای این نژادشامل:Hunter(شکارچی)،Mage(جاد وگر)،Paladin(پهلوان)،Priest(روحان) ، Rogue(جاسوس)،Warlock(جادوگرسیاه).� �ن نژادبازی راازSunStriderIsleواقع درمنطقهEversongWoodsدر easternKingdimآغازمی کنند.شهراصلی آنها Silvermooncityمی باشد.مرکب آنهاHawkstriderکه نوعی شترمرغ است میان آنهارایج است.

world-of-warcraft-wrath-of-the-lichking

اتحاد آلینس/Alliance

انسان ها/Human

بااین نژاددیگه خودتون آشناهستید.stormwindcity تنهاشهری ازاین نژادبود که دربرابر تمام هجوم ها سالم ماند.هم اکنون این نژادبازی را از Cathedral واقع درمنطقه ElwynForest در EasternKingdom بازی را آغازمی کنند.شهراصلی آنها همانstormwindcity است و پادشاه آنهاکودکی ۵ ساله است که پدرش فرمانروای آنجابوداماپس ازحمله Scourge در راه دفاع ازاین شهرکشته شد.توانایی های این نژادشامل: Preception زمانیکه فعال می شودامکان شناسایی stealthهارابالامی برد.The human spiritکهspiritاین نژادرا۱۰%بیشترمی کند.Dipolmacy که باعث می شود این نژاد ۱۰%بیشترازبقیهReputationبگیرند.Sw ard and Mace Specialisationکه سبب می شودمهارت این نژاد دراستفاده از شمشیر و پتک۵تابیشترازبقیه باشد.مرکب این نژاداسب است.کلاس های قابل انتخاب توسط این نژادشامل:جادوگر (mage)،پهلوان(paladin)،روحانی(priest )،جاسوس(rogue)،جنگجو(warrior)وجاد� �� �گرسیاه(warlock)هستند.
پس زمینه

نژاد انسان ها مغرور و قدرتمند است و امپراطوری های ایشان روزگاری از ازوراث تا لرداوران کشیده شده بود. اما با حمله ی آندد ها امراطوری های شمالی نابود شدند و از آنها جز سایه ای باقی نماند. در عوض پادشاهی استورم ویند که در زمان اولین حمله ی اورک ها نابود شده بود بار دیگر بازسازی شده و حالا تنها پایگاه انسانها در ازوراث به شمار می رود. فعلا پادشاه ازوراث در سفر به سر می رود و دفاع از استورم ویند بدست مردم آن افتاده است. وظیفه ی شما به عنوان یک عضو از این جامعه این است که به نیرو های اتحاد بپیوندید و در دفاع از استورم ویند شرکت کنید. بدین ترتیب اگر شما زیر گروه انسان ها را انتخاب کرده باشید با اتمام دمو خود را در حیاط نورث شایر ابی می یابید.

الف های شب/Night Elf

الف‌های شب یا کالدوری به معنای «فرزندان ستارگان» در زبان محلی خودشان دارناسین نژادی خیالی در جهان هنر نبرد هستند. تاریخچه‌ای طولانی و بس مجذوب کننده دارند. اهل فاره غربی کالیمدور هستند، الف‌های شب بعد از انزوایی دراز مدت در پایان جنگ سوم دوباره عضوی از اتحاد شدند.

در ابتدای جهانی که ما آن را به نام ازروت می‌شناسیم، تیتان‌های خداگونه چشمه‌ای جادویی ساختند، و کولدوری‌ها بر آن نام چشمه جاودانگی نهادند. در آن زمان، تبدیل به منبع انرژی، فرزانگی و جاودانگی آن‌ها شد. این منبع بیکران انرژی عرفانی درخششی شبیه برج دیدبانی سرتاسر مارپیچ زیرین را داشت، سرانجام توجه سارگراس را بخود جلب کرد، تیتان تاریک، نابودگر جهان در صدد این بر آمد تا آن قدرت را در اختیار خویش در آورد.

بنابراین شروع به فاسد کردن کولدوری‌ها کرد. خود را خدا معرفی کرد، سارگراس شروع به برقرار کردن ارتباط با قدرتمندترینِ الف‌های شب آشارا کرد. سارگراس آشارا را متقاعد کرد و او هم یا وفادار خویش ژاویوس را متقاعد ساخت تا دروازه‌ای به ازروت بسازند تا این خدای قادر و توانا بیاید و تمام نژاد آنها را تقدیس نماید(ضمنا تمام نژادهای دیگر را نابود سازد). در گستاخیشان، آنان که در طبقه نجبا بودند، پاکزادان نام گرفتند. انان خواستار استفاده و کنترل کردن این منبع قدرت ماورای تصور و توصیف ناپذیر زیان آور را گرفتند. و بخاطر تکبرشان، آنها توسط جادویی که مشتاقانه آرزوی اداره کردن آن را داشتند از پا در می‌آمدند.

کوتوله ها/Gnome

این نژاددرزیرزمین زندگی می کردوشهری از تکنولوژی های پیشرفته ساخت ونام آنراGnomerganنهاد. حتی طی جنگ دوم نیزبه سایرنژادها با فرستادن ربات هاوتانکها و هواپیماها به آنهادرجنگ با BurningLegion ها کمک کردند. اما خودشان هرگزمسقیماواردجنگ نشدند.پس ازجنگ دوم،گروهی از افرادLegionهابه شهرآنهاحمله کردنداماآنها خواستندبه تنهایی باآنهامقابله کنند.سرانجام شکست خوردندوGnomergan ازدست رفت.سایرنژادهاتصمیم گرفتند به آنهاکمک کنندودرعوض آنهانیزبااستفاده ازمهارت های مهندسی بالا تکنولوژی های مدرن رادراختیارآنهاقراردهند. گروهی ازGnomهانیزطی جنگ فاسد شدندوبه به دشمنانGnomeها در Gnomerganپیوستند.این گروه راLaborer می نامند ویژگی های این نژادشامل:EscapeArtist زمانیکه فعال می شوداین نژادرااز تله وریشه های گیرنده رهامی سازد.ExpansiveMind کهIntelligense(درقسمت کاراکتربحث می شودامابدانیدمانارازیاد می کند)کل آنهارا۵%افزایش می دهد.Arcaneresistance که مقاومت درونی آنهارادرمقابل جادوهایی ازجنسArcane 10تابیشترمی کند.EngineeringSpecilizationکه۱۵تامهار� �� � مهندسی آنهارابیشترازبقیه می کند.آنهانیز همانندDwarf هابازی راازDumoroghآغازمی کنندوشهراصلی آنهانیزIronforgeاست.کلاس های قابل انتخاب برای این نژادشامل: mage(جادوگر)،rogue (جاسوس)،warlock(جادگرسیاه)،warrior (جنگجو).مرکب آنهاMechanostrider که نوعی شترمرغ مکانیکی است می باشد.
هر چند سرزمین سابق نوم ها نابود و جولانگاه نوم های دیوانه گشته است اما عده ای از نوم های تبعیدی خود را به آیرون فرج رساندند و خود را در پشت دروازه های نفوذ ناپذیر آیرون فرج محصور کردند. این اتحاد بی شک به نفع هر دو طرف بود و پیشرفت هایی برای هر دو نژاد حاصل شد. در هر حال شما به عنوان یک نوم جوان بیش از هر چیز وظیفه دارید در باز پس گیری موطن اصلی خود بکوشید. وبه این ترتیب کاراکتر نوم شما در آنویلمار وارد بازی می شود.

دورف ها/Dwarf

این نژاد از نژادهای کهن هستندکه سالها در زیرکوههای KhazMudan زندگی می کردندوهمیشه اولین متحد انسانها هستند.خدایان تایتان آنهاراازسنگ درست کردند.آنهازندگی وپیشرفت رافراتر ازنشانه های طبیعی می دانستندوبه دنبال کشف حقایق افسانه هامی رفتند.گروهی ازآنهاکه گروهی بی رحم است بهDar***onمعروف هستندکه از مهمترین دشمنان این نژادهستند.توانایی های این نژادشامل:stoneform که سبیب می شودآنهاBleed(خونریزی)، poisin(سم)وDisease(بیماری)راimmune(نا دیده گرفتن در قسمت کاراکتربحث می شود)کنندبرای۸ثانیه. GunSpecialization که مهارت آنهارادراستفاده ازتفنگ۵تا بیشترمی کند.FrostResistance که۱۰تامقاومت درونی آنها را درمقابل جادوهایی ازجنسFrostیایخ بیشتر می کند.FindTreasureکه اجازه می دهدمکان گنج هابرروی نقشه این نزادمشخص شود.این نژادبازی راازDunMoroghواقع درEasternKingdomآغازمی کنند.شهراصلی آنهاIronForge است که درهمانDunmoroghاست.کلاس های قابل انتخاب برای این نژادشامل:Hunter(شکارچی)،paladin( پهلوان)،priest(روحانی)،rogue(جاس� �� �س)،warrior(جنگجو)هستند.مرکب رایج آنهاRamیاقوچ است.ازمشخصه های یکDwarf بددهن بودن،دائم الخمر وتنبلی اوست.
سالیان بسیاری دورف ها فقط در جستجوی گوهر ها و فلزات اعماق زمین را می کندند و با مردم بیرون رفت و آمدی نداشتند اما حمله ی اورک ها و سقوط اولیه ی آیرون فرج آنها را از غفلت بیرون آورد و امروزه پادشاه فعلی آیرون فرج یعنی منگی برنز بیرد یا همان ریش برنزی به دورف ها دستور داده در دنیای بیرون بیشتر کنکاج کنند و به نیرو های اتحاد پیوسته آنها را در نابود کردن آندد ها و نفوذ اهریمن در دنیا یاری کنند. به عنوان یک دورف سلحشور این وظیفه ی شماست که افتخار را به دورف ها باز گردانید. و به این ترتیب اگر شما زیر گروه دورف را انتخاب کرده باشید از دره ی آنویلمار وارد بازی می شوید.

درانای/Draenei

داستان این نژاد کمی پیچیده است و از Burning Crusade قابل انتخاب هستند. Orc ها در Outland تحت فرمان نژادی به نامBurning Legion یا ارتش سوزان بودند. نوعی مفهوم این وسط هست بنام Rage بودن. این مفهوم به کسانی اطلاق دارند که جز به خونریزی هوسرانی و فساد و ویرانگری و پلیدی به چیز دیگری نمی اندیشند. شخص Rage شده درانتقام گیری بی نظیر است و خونی فاسد دارد. چشمانی قرمز و فروزان و عربده کش. ارک هابه فرماندهی لیجن ها همگی فاسد و Rage بودند. تا اینکه Durotan فرمانده کلن یا قبیله Frost Wolf به خودآمد و ارک ها را سعی کرد تا از فرماندهی لیجن ها آزاد و به آذیروث انتقال دهد. دراین میان یک کاهن که تمرینات وارلاک ها را دیده بود با باز کردن دروازه دنیا ها یا Portal راه ارک ها را به آذیروث باز می کند. لازم به ذکر است که لیجن ها در اوت لند نیروهای خود را با آوردن دیو ها یا Demon ها از طریق سایر پرتال ها به اوت لند تقویت می کردند. خدایان تایتان بعد از خلق آذیروث زمانی متوجه می شوند که ارک هابه آذیروث راه پیداکرده اند. خدایان آذیروث نیز به آنها پناه داده اند. بنابراین به جنگ با خدایان آذیروث می پردازند. آنها لیجن ها یا همان ارتش سوزان را مامور جنگ با خدایان آذیروث می نمایند. گروهی از این ارتش از فرمان خدایان تایتان سرباز می زنند. این گروه درانای نام دارند. پس از جدایی از ارتش سوزان به اوت لند رفته و در سرزمین نور سکنا می گزینند. Sergaras یکی از خدایان تایتان که درطی این جنگ ها Corrupt می شود (یعنی توسط نفرین و یا جادویی آلوده شده و رو به زوال می نهد) توسط خدایان تایتان طرد می شود و تصمیم می گیرد در اوت لند مقر فرماندهی برای خود انتخاب کند. او سپاه خود را هر چه بیشتر با دیو ها یا Demon ها تجهیز کرد اما هر روز از روز قبل تر Corrupt ترمی شد. تا اینکه تصمیم می گیرد مک تریدون یکی از ژنرال های خود را در اوت لند قرار دهد تاخود برای پایان دادن جنگ با آذیروث فعالیت نماید. که داستان این قسمت خارج از توان این مطلب است. مک تریدون خودش یک Demon کامل بود. او برای گسترش قلمرو لیجن ها تصمیم گرفت به سرزمین نور محل زندگی درانای ها حمله کند. او آنجا را فتح کرد (همانطورکه در دمو دیدید) و نام آنجا را معبد سیاه یا Black Temple نهاد. درانای ها نیز در میان اوت لند سرگردان ماندند و بیشتر آنها در اثر انرژی هایی ازنوع Demonic یا دیوی Corrupt شدند. تا اینکه با آمدن Illidan به اوت لند طبق قاعده دشمن دشمن من دوست من هست به او پیوستند. تا سرانجام توانستند آنجا را از مک تریدون پس بگیرند. اما بدلیل دوری کردن رهبر آنان از فعالیت های دیو شناسی و جادو های سیاه ایلیدن به زندان فرستاده می شود و منتظر انتقام می ماند باید دید کی نوبت ایلیدن خواهد بود که قدرت را از دست دهد. در این میان درانای های دیگر به آذیروث منتقل شدند. شهر اصلی آنها Exodar نام دارد و از شهر Azuremyst Isle در Kalimdor واقع در منطقه Ammen Vale بازی را آغاز می کنند. مرکب رایج آنها Elekk نام دارد که نوعی فیل است. قدرت های ویژه این نژاد شامل: Gemcutting که باعث می شود مهارت های این نژاد در جواهر سازی۵ تا بیشتر از بقیه باشد. Gift of the naaru زمانی که فعال می شود Health هدف را تا ۵۰+۱۵*level پر می کند یا Heal می کند. Inspiring Presence که که سبب می شود تا ۱% شانس ضربه زدن یا Hit با جادو به دشمن را شما و اعضای گروهتان تافاصله ۳۰ یار دی داشته باشید. Heroic Presence به شما و اعضای گروهتان در فاصله ۳۰ یاردی ۱% شانس می دهد تا با اسلحه به دشمن ضربه یا Hit وارد نمایید. shadow resistance امکان مقاومت را در برابر جادو هایی از جنس سایه را می دهد بطوریکه ۱۰ بار بیشتر از بقیه می باشند.

درباره - هدف ما رضایت شما گیمر های عزیز است ...

دیدگاه خود را بیان کنید

XHTML: شما می‌توانید از این تگ‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*